مجتمع آموزشی پرورشی حضرت معصومه(س) منطقه ماهیدشت
بهره گیری از نظرات و تجارب عزیزان عرصه ی تعلیم و تربیت جهت ارتقای همه جانبه ی دانش آموزان
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


با توجه به دنیای امروزی که فناوری اطلاعات و تبادل اطلات بسیار مهمتر از پیش شده لذا به روز بودن و استفاده از نظرات دیگران و استفاده از تجارب آنهادر روند پیشرفت همه جانبه ی دانش آموزان و سهیل شدن امر تدریس کمک شایانی خواهد کرد.از آنجا که مدارس ابتدایی اغلب روستاها بصورت چند پایه هستند لذا مدیریت زمان از گزینه های غیر قابل انکار جهت بهبود وضعیت تدریس دانش آموزان روستایی است تا با حداقل امکانات بتوان به نتایج ارزنده ای دست یافت.این وبلاگ نیز در همین راستا از تمامی عزیزان عرصه ی آموزش دعوت به همکاری می نماید

مدیر وبلاگ :سامان محمدی
نویسندگان
نظرسنجی
نظرتون در مورد وبلاگ و مطالبش چیه؟


آشنایی با اعمال شب و روز عاشورا
روز عاشورا از جمله وقایع بزرگ تاریخ اسلام است که حتی قبل از رخداد آن بسیاری از معصومین علیهم السلام درباره آن سخن گفته و نسبت به زنده نگه داشتن آن و برپایی عزا توجه داشته و دیگران را نیز به آن دعوت کرده‌اند

 برای شب و روز عاشورا اعمالی عبادی در جهت همنوایی با خانواده اهل بیت (ع) و سختی‌هایشان در مسیر احیای اسلام ناب محمدی (ص) سفارش شده است.

 1ـ احیاى شب عاشورا؛

 در روایتى از رسول خدا(ص) آمده است که «هر کس شب عاشورا را بیدار بماند (و به عبادت بپردازد)، گویا عبادت فرشتگان را انجام داده است...».

 2ـ پیامبر اکرم(ص) فرمودند: در شب عاشورا، چهار رکعت نماز مى‌گذارى و در هر رکعت یک مرتبه «حمد» و پنجاه مرتبه سوره «توحید» را مى‌خوانى وقتى که در رکعت چهارم سلام نماز را گفتى، ذکر خدا را بسیار بگو و بر رسول خدا(صلى الله علیه وآله) صلوات بفرست و تا مقدارى که ممکن است بر دشمنان اهل بیت(علیهم السلام) لعنت فرست.

 3ـ صد رکعت نماز بجا مى‌آورى، هر دو رکعت با یک سلام، که در هر رکعت یک مرتبه «حمد» و سه بار سوره «توحید» را مى‌خوانى و پس از پایان این نمازها، هفتاد بار مى‌گویى:

 «سُبْحانَ اللّهِ وَ الْحَمْدُ لِلّهِ وَ لا إلهَ إلاَّ اللّهُ وَ اللّهُ اَکْبَرُ وَ لا حَوْلَ وَ لا قُوَّةَ إلاَّ بِاللّهِ الْعَلِىِّ الْعَظِیمِ».

 رسول خدا(ص) فرمودند: کسى که این نماز را بخواند وقتى که بمیرد، خداوند قبرش را معطّر و خوشبو مى‌کند و هر روز - تا هنگام دمیدن صور - نورى وارد قبرش مى شود...ادامه مطلب


نوع مطلب : داستان های قرآنی و دینی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
سه شنبه 30 خرداد 1391
  

در ادامه ی مطلب قبلی در مورد تاثیر ورزش در کاهش وزن و افزایش مصرف انرژی، در این مطلب درباره ی چگونگی اثر ورزش در پیشگیری از بیماری ها، عقب انداختن فرآیند پیر شدن و حفظ سلامتی دستگاه های مختلف بدن از جمله سیستم قلب و عروق، تنفس، گوارش، اسکلتی و ایمنی بدن برای شما صحبت می کنیم.


1- تقویت سیستم اسکلتی و پیش‌گیری از ابتلا به بیماری پوکی استخوان

مشخص شده است که تقویت سیستم اسکلتی بدن و متراکم بودن آن ارتباط مستقیمی با میزان فعالیت بدنی و فشارهای مکانیکی دارد.

به طور مثال در فضانوردانی که به مدت طولانی در فضا به سر می‌برند،به دلیل بی‌وزنی و یا در بیماران مزمن که به مدت طولانی بستری شده یا پایشان گچ گرفته شده و تحرکی ندارند، تراکم استخوانی به‌ شدت کاهش یافته و بسیار مستعد شکستگی می‌شود.

این همان پدیده ای است که به آن « پوکی استخوان»  می گویند و در افراد سالمند  به طور شایع دیده می‌شود. پوکی استخوان منجر به دردهای متوسط تا شدید و مزمن اسکلتی می‌شود و زندگی عادی فرد را تحت تأثیر قرار می‌‌دهد.


2- به تأخیر انداختن پدیده‌ی سالمندی یا پیر شدن

با افزایش سن، مصرف انرژی پایه کاهش می‌یابد. به ازای هر 10 سال افزایش سن در بزرگسالی، میزان مصرف انرژی پایه حدود 2 تا 3 درصد کاهش می‌یابد، که گفته می‌شود به دلیل از دست دادن توده‌ی عضلانی بدن و افزایش بافت چربی است.

این تغییرات در ترکیب بدن را می‌توان با ورزش کاهش داد. ورزش سبب حفظ توده‌ی عضلانی بدن و افزایش مصرف انرژی پایه می‌گردد. هم‌چنین از یبوست و بیماری‌های قلبی- عروقی جلوگیری می کند که بعداً به آن اشاره خواهد شد و بدین ترتیب پدیده‌ی سالمندی  را به تأخیر می‌اندازد.ادامه مطلب


نوع مطلب : تربیت بدنی، مسائل و موارد پزشکی و بهداشتی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 29 خرداد 1391
در سالی که قحطی بیداد کرده بود و مردم همه زانوی غم به بغل گرفته بودند مرد عارفی از کوچه amstory.mihanblog.comای می گذشت غلامی را دید که بسیار شادمان و خوشحال است .

به او گفت چه طور در چنین وضعی می خندی و شادی می کنی ؟

جواب داد که من غلام اربابی هستم که چندین گله و رمه دارد و تا وقتی برای او کار می کنم روزی مرا می دهد پس چرا غمگین باشم در حالی که به او اعتماد دارم؟

آن مرد عارف که از عرفای بزرگ ایران بود گفت: از خودم شرم کردم که غلام به اربابی با چند گوسفند توکل کرده و غم به دل راه نمی دهد و من خدایی دارم که مالک تمام دنیاست و نگران روزی خود هستم!
نوع مطلب : داستانهای ادبی و... و نکات مربوط بدان، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 29 خرداد 1391

 زشت رویی در آینه به چهره ی خود می نگریست و می گفت:سپاس خدای را که مرا صورتی نیکو بداد. غلامش ایستاده بود و این سخن می شنید.چون از نزد او به در آمد،کسی بر در خانه،او را از حال صاحبش پرسید؛گفت:در خانه نشسته و بر خدا دروغ می بندد!

______________________________amstory.mihanblog.com

ظریفی مرغ بریانی در سفره ی بخیلی دید که سه روز پی در پی بود و نمی خورد.گفت:عمر این مرغ بعد از مرگ درازتر از عمر اوست،پیش از مرگ!

______________________________

یکی اسبی از دوستی به عاریت خواست،گفت:اسب دارم،اما سیاه است.گفت:مگر اسب سیاه را سوار نشاید شد؟ گفت:چون نخواهم داد،همین قدر بهانه بس است.

____________________________

سلطان محمود را در حالت گرسنگی بادنجان بورانی پیش آوردند،خوشش آمد؛گفت:بادنجان طعامی است خوش. ندیمی مدح بادنجان بسیار گفت.سلطان محمود چون سیر شد،گفت:بادنجان سخت مضر چیزی است.ندیم باز در مضرت بادنجان مبالغتی تمام کرد.سلطان گفت:ای مردک،نه این زمان مدحش می گفتی؟ ندیم گفت: من ندیم توام،نه ندیم بادنجان.مرا چیزی باید گفت که تو را خوش آید نه بادنجان را!!!

 

نوع مطلب : سخنان امامان و حکایات جالب از اولیا و بزرگان، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 29 خرداد 1391
شخصی نزد معتصم آمد و دعوی پیامبر کرد ، معتصم پرسید : چه معجزه ای داری ؟amstory.mihanblog.com
جواب داد : مرده زنده کنم !
گفت : اگر از تو این معجزه ظاهر شود به تو بگروم . پس بدنبال درخواست مدعی ، دستور داد شمشیر بسیار تیزش را آورند و بدست مدعی دهند .
گفت : ای خلیفه ! در حضور تو گردن وزیر تو را بزنم و فی الحال زنده گردانم .
خلیفه گفت : نیکو باشد ، سپس رو به وزیر خود کرد و گفت : چه می گویی ؟
پاسخ گفت : ای خلیفه تن به کشتن در دادن کاری دشوار است ، من از او هیچ معجزه ای نمی طلبم ، تو خود گواه باش که من به او ایمان آورده ام .
معتصم بخندید و او را خلعت داد و مدعی را به دار الشفاء فرستاد!
نوع مطلب : سخنان امامان و حکایات جالب از اولیا و بزرگان، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 29 خرداد 1391
نشانه هاى جامع
قـرآن
«همانا اوّلین خانه اى كه براى مردم قرار داده شد، همان است كه در مكّه است. موجب بركت و هدایت براى جهانیان است، در آن نشانه هاى روشن است، مقام ابراهیم. و هركس وارد آن شود ایمن است. و براى خداست بر عهده مردم كه آن خانه را حج كنند، هركس كه قدرت و راهى به سوى آن داشته باشد. و هر كس كفر ورزد (و ناسپاسى كند) خداوند از جهانیان بى نیاز است».
حدیـث
1 ـ ابن سنان : از امام صادق علیه السّلام درباره آیه « انّ اوّل بیتٍ ... » پرسیدم كه این «نشانه هاى روشن» چیست؟ فرمود: «مقام ابراهیم». آن جا كه بر روى سنگ ایستاد و قدم هاى او بر سنگ اثر گذاشت و حجر الأسود و خانه اسماعیل .
بیان:
«آیات بیّنات» به نشانه هاى بر جامانده از عهد قدیم در مكّه گفته مى شود كه شامل مقام ابراهیم، حجر الأسود و حجر اسماعیل مى باشد. از این سه، در روایت ذكر شده نام برده شده است .
برخى از مفسرین، حطیم، زمزم و اركان اربعه كعبه را نیز اضافه كرده اند و حتى مكان هاى مقدس مكّه و حرم مثل مشعر و عرفات را نیز از مصادیق آیات بیّنات دانسته اند. علامّه طباطبایى، هر سه قسمت آیه «مقام ابراهیم، من دخله كان آمنا ولله على الناس...» را در مقام بیان و توضیح «آیات بیّنات» مى داند.

4 / 2
مقام ابراهیم و جایگاه آن

2 ـ امام صادق علیه السّلام : خداوند مكّه را فضیلت داد و بخشى از آن را برتر از بخشى قرارداد و فرمود: «از مقام ابراهیم، جایگاه نماز بگیرید».

3 ـ زراره : به امام باقر علیه السّلام گفتم: آیا حسین علیه السّلام را درك كردى؟ فرمود: آرى، به یاد مى آورم كه همراه او در مسجد الحرام بودم. سیل وارد مسجد شد، مردم روى مقام مى ایستادند. برخى كه بیرون مى رفتند، مى گفتند: مقام را سیل برد و بعضى مى گفتند: سر جاى خود است.
به من فرمود: فلانى! مردم چه كردند؟ گفتم: خداوند به صلاحت دارد، مردم بیم آن دارند كه سیل، مقام را برده باشد. فرمود: ندا بده كه خداوند، آن را نشانه قرار داده است، آن را نخواهد برد. پس مردم آرامش یافتند. جایگاه مقام كه ابراهیم علیه السّلام آن را قرار داده بود كنار دیوار كعبه بود. همچنان آن جا بود، تا آن كه مردم جاهلیّت آن را به جایگاه امروزش منتقل كردند. چون پیامبر مكه را فتح كرد، به همان جایى برگرداند كه ابراهیم نهاده بود. آن جا بود تا آن كه عمر بن خطاب به حكومت رسید. از مردم پرسید: از شما چه كسى جایگاه قبلى آن را مى داند؟ مردى گفت: من جاى آن را با افسارى كه نزد من است، اندازه گرفته ام . گفت: آن را بیاور. آن را آورد. پس اندازه گرفت و مقام را به همان جا برگرداند.

4 ـ امام صادق علیه السّلام : چون خداوند به حضرت ابراهیم وحى كرد كه مردم را به حج ندا بده، سنگى را كه اثر گامهایش در آن است (مقام) رو به روى كعبه و چسبیده به كعبه، در همان جایى كه امروز است قرار داد. سپس بر آن ایستاد و فرمان خدا را با رساترین صدایش ندا داد. چون آن سخن را گفت، سنگ تاب تحمل او را نیاورد، پاهایش در آن فرو رفت. پس ابراهیم، پاهایش را از سنگ بركند. چون مردم افزون شدند و به شرّ و بلا گرویدند، بر آن ازدحام آوردند و تصمیم گرفتند كه در جایى كه امروز قرار دارد قرار دهند تا مطاف، براى طواف كنندگان خالى شود. چون خداوند، حضرت محمد صلّى الله علیه و آله را برانگیخت، به همان جایگاهى كه ابراهیم قرار داده بود، بازگرداند. همانجا بود تا آن كه رسول خدا صلّى الله علیه و آله از دنیا رفت و زمان ابوبكر و اوایل حكومت عمر نیز همانجا بود. سپس عمر گفت: مردم برگرد مقام در فشارند، كدام یك از شما جایگاهش را در جاهلیّت مى داند؟ مردى گفت: من آن را اندازه گرفته ام. گفت: اندازه پیش توست؟ گفت: آرى. گفت: آن را بیاور. آورد. پس دستور داد كه مقام را به آن جا بردند و به مكانى برگرداندند كه اكنون است.

توضیحى درباره مقام ابراهیم
مقام ابراهیم از نشانه هاى روشن الهى و از نظر مشهور همان سنگ معروف در نزدیكى كعبه است جایگاه ابراهیم علیه السّلام ، هنگام بالا بردن پایه هاى بیت «كعبه» بوده است در این سنگ، اثر قدم انسان آشكارا دیده مى شود و این خود معجزه و آیه اى الهى است كه در یك جسم سخت و محكم، پا فرو رود و اثر آن سالیان دراز باقى بماند و سیل ها و جنگ ها و غارت ها را پشت سرگذارد. سه تفسیر دیگر از مقام ابراهیم از ابن عبّاس و مجاهد و عطا نقل شده است، ولى روایات، نظر مشهور را تأیید مى كند.
در زمان وقوع این معجزه الهى و ایستادن ابراهیم علیه السّلام بر این سنگ، اختلاف نظر هست، بعضى آن را هنگام بناى كعبه و بالا بردن پایه هاى كعبه مى دانند و معتقدند كه حضرت ابراهیم علیه السّلام بر آن مى ایستاده است تا بتواند قسمت بالایى دیوار كعبه را بسازد.
دسته دوّم مى گویند: حضرت ابراهیم علیه السّلام هنگام اعلان حجّ، جهت امتثال امر «واذّن فی الناس بالحجّ» بر روى این سنگ ایستاد. در این زمینه اقوال دیگرى هم وجود دارد كه از جمله آن ها قول قفّال است كه مى گوید: این سنگ در تمام واقعه هاى ذكر شده مورد استفاده حضرت ابراهیم علیه السّلام قرار گرفته است.

توضیحى درباره جایگاه مقام
تغییر مكان «مقام ابراهیم» از مسلّمات تاریخ است و بسیارى از كتاب هاى سیره و حدیث و تاریخ آن را از مكان كنونى اش به كعبه نزدیك تر و یا حتّى چسبیده به آن دانسته اند. بر طبق آن چه كه از برخى احادیث، به دست مى آید، ابتدا در جاهلیت آن را از كعبه دورتر بردند و سپس پیامبر اكرم صلّى الله علیه و آله آن را پس از فتح مكّه به جاى نخستینش باز گرداند، یعنى همان مكانى كه ابراهیم علیه السّلام آن را نهاده بود و سپس عمر آن را به مكانى كه هم اكنون قرار دارد، انتقال داد.
در علّت این انتقال اختلاف كرده اند: برخى آن را به جهت سیلى مى دانند كه مقام را با خود برد و برخى دیگر به جهت توسعه دادن مكان طواف و دسته اى به جهت این كه زیر پاى طواف كنندگان نرود، دانسته اند.

4 / 3
حجر الأسود

الف ـ حجر الأسود، دست خدا
5 ـ پیامبر خدا صلّى الله علیه و آله :
حجر الأسود، دست خدا در زمین است. هر كه آن را لمس كند، دست خدا را لمس كرده است.

6 ـ پیامبر خدا صلّى الله علیه و آله : حجر، دست خدا در زمین است، كه با آن با بندگانش دست مى دهد.

7 ـ پیامبر خدا صلّى الله علیه و آله : حجر، دست خدا در زمین است. هر كه دست خود را بر آن بكشد، با خدا بیعت كرده كه او را نافرمانى نكند.

8 ـ پیامبر خدا صلّى الله علیه و آله : حَجر، دست خداست.هر كس بخواهد، به وسیله آن باخدا دست مى دهد.

ادامه مطلب


نوع مطلب : آموزش مناسک حج، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 29 خرداد 1391

وقتش رسیده  حال و هوایم عوض شود

با  سار  ِ پشت پنجره  جایم عوض شود

هی کار دست من بدهد   چشم های تو

هی  توبه بشکنم  و  خدایم  عوض شود

با بیت های  سر زده  از سمت ِ ناگهان

حس  می کنم  که قافیه هایم عوض شود

جای تمام  گریه ،  غزل های ناگــــــزیر

با قاه قاه ِ خنده ی بی غم    عوض شود

سهراب ِ شعرهای من   از دست می رود

حتی اگر عقیده ی  رستم عوض شود

قدری کلافه ام    و هوس کرده ام  که باز

در بیت های بعد ،  ردیفم عوض شود

حـوّای جا گرفته  در این  فکر رنج ِ تلخ

انگــار  هیچ وقـت  به آدم  نـمی رسد

تن  داده ام  به این که بسوزم در آتشت

حالا  بهشت هم  به  جهنم  نمی رسد

با این ردیف و قافیه  بهتر  نمی شوم !

وقتش رسیده  حال و هوایم  عوض شود

نوع مطلب : شعر و شعرا، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
جمعه 26 خرداد 1391

موضوعات
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
خدمات وبلاگ نویسان جوانBlogCodeکد حدیث تصادفیکد حدیث تصادفیکد حدیث تصادفی

دیکشنری آنلاین

دیکشنری آنلاین

نایت اسکین-ابزار گوکل پلاس

ابزار مذهبی وبلاگ
وبلاگ
وبلاگ-كد تاریخ هجری
وبلاگکد ماوس
Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت
وبلاگ-کد جستجوی گوگل
وبلاگ
وبلاگ

چت روم

چت روم

مترجم سایت

مترجم سایت

logPichak go Up

آپلود عكس

آپلود عكس

.

کد جمله های دکتر شریعتی

کد جمله های دکتر شریعتی

کد نمایش آب و هوا کد نمایش آب و هوا

اللّهُمَّ كُنْ لِوَلِیِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی كُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِدا ‏وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَك َطَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً

خدمات وبلاگ نویسان جوان

کد نمایش آی پی

کد نمایش آی پی

تماس با ما
کد تماس با ما

كدهای جاوا وبلاگ
كد عكس تصادفی

ابزار و قالب وبلاگبیست تولزکد لوگوهای سه گوشه
ابزار و قالب وبلاگبیست تولزکد صلوات شمار برای وبلاگ


ابزار و قالب وبلاگبیست تولز

ابزار نمایش شعر تصادفی از شاعران برای وبلاگ و سایت

شعر تصادفی

ابزار و قالب وبلاگبیست تولزکد تلوزیون انلاین

 ابزارهای زیبا سازی برای سایت و وبلاگ مجتمع آموزشی پرورشی حضرت معصومه
استخاره آنلاین با قرآن کریم


تعبیر خواب آنلاین

تعبیر خواب


بازی آنلاین


http://www.leader.ir
مشاهده و دریافت کد
ابزار و قالب وبلاگبیست تولزابزار سخن بزرگان برای وبلاگ ها و سایت ها
 ابزارهای زیبا سازی برای سایت و وبلاگhttp://fish.medu.ir/3538/3538Docs/news/20110803120.jpg
وبلاگ
تصاویر زیباسازی نایت اسکین

پیج رنک گوگل

پیج رنک

تصاویر زیباسازی نایت اسکین
تصاویر زیباسازی نایت اسکین
Check Pagerank of Website Easily

اسلایدر

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو